3,423
edits
(22 intermediate revisions by the same user not shown) | |||
Line 177: | Line 177: | ||
|| LEXINGTON | || LEXINGTON | ||
|| 2261.068 - 2262.190 | || 2261.068 - 2262.190 | ||
|- | |||
|| <BR> | |||
|- | |||
|- | |||
|| [[Colley_Josh|Colley, Josh]] | |||
|| [mailto:lupis.omglolol@gmail.com Email] | |||
|| [[ORIGINS:_Lukas_Werner|Lukas Werner]] | |||
|| [[Image:AT-O-1-eng-sec.png|Ensign (O-1)]] | |||
|| ENG | |||
|| ENS | |||
|| CONTELLATION | |||
|| 2263.112 - | |||
|- | |- | ||
Line 237: | Line 251: | ||
|| FO/COMM | || FO/COMM | ||
|| CONSTELLATION | || CONSTELLATION | ||
|| 2260.153 - 2263.112 | |||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Sefal|Sefal]] | |||
|| [[Image:AT-O-4-eng-sec.png|Lieutenant Commander (O-4)]] | |||
|| LCDR | |||
|| 2O | |||
|| INTREPID | |||
|| 2260.153 - | || 2260.153 - | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 246: | Line 270: | ||
|| SCI | || SCI | ||
|| DEFIANT | || DEFIANT | ||
|| 2261.065 - 2263. | || 2261.065 - 2263.112 | ||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Hsina_Amman|Hsina Amman]] | |||
|| [[Image:AT-O-5-command.png|Commander (O-5)]] | |||
|| CDR | |||
|| FO | |||
|| CONSTELLATION | |||
|| 2263.112 - | |||
|- | |- | ||
Line 286: | Line 319: | ||
|| ENG | || ENG | ||
|| REPUBLIC | || REPUBLIC | ||
|| 2261.355 - | || 2261.355 - 2263.205 | ||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[Habsburger_Franz|Franz-Joseph Habsburger]] | |||
|| [[Image:AT-O-3-eng-sec.png|Lieutenant (O-3)]] | |||
|| LT | |||
|| ENG | |||
|| HOOD | |||
|| 2263.205 - | |||
|- | |- | ||
Line 300: | Line 343: | ||
|| INTREPID | || INTREPID | ||
|| 2260.153 - | || 2260.153 - | ||
|- | |- | ||
Line 401: | Line 431: | ||
|| CONSTELLATION | || CONSTELLATION | ||
|| 2262.237 - 2262.348 | || 2262.237 - 2262.348 | ||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Alexander_Fountain|Alexander Fountain]] | |||
|| [[Image:AT-O-3-eng-sec.png|Lieutenant (O-3)]] | |||
|| LT | |||
|| ENG | |||
|| INTREPID | |||
|| 2263.112 - | |||
|- | |- | ||
Line 519: | Line 558: | ||
|| DEFIANT | || DEFIANT | ||
|| 2261.088 - 2262.212 | || 2261.088 - 2262.212 | ||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Dubois_Alexandre|Alexandre Dubois]] | |||
|| [[Image:AT-O-1-eng-sec.png|Ensign (O-1)]] | |||
|| LT | |||
|| MED | |||
|| INTREPID | |||
|| 2263.112 - | |||
|- | |- | ||
Line 532: | Line 580: | ||
|| STARBASE 6 | || STARBASE 6 | ||
|| 2260.153 - 2261.110 | || 2260.153 - 2261.110 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 541: | Line 590: | ||
|| CONSTELLATION | || CONSTELLATION | ||
|| 2260.153 - 2262.345 | || 2260.153 - 2262.345 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 550: | Line 600: | ||
|| HOOD | || HOOD | ||
|| 2260.153 - 2262.345 | || 2260.153 - 2262.345 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 559: | Line 610: | ||
|| INTREPID | || INTREPID | ||
|| 2260.291 - 2261.155 | || 2260.291 - 2261.155 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
|| | || | ||
|| | || [[ORIGINS:_Justin Farralon|Justin Farralon]] | ||
|| | || [[Image:AT-O-2-eng-sec.png|Lieutenant, JG (LTJG O-2)]] | ||
|| | || LTJG | ||
|| ENG | || ENG | ||
|| INTREPID | || INTREPID | ||
Line 590: | Line 642: | ||
|| CO | || CO | ||
|| REPUBLIC | || REPUBLIC | ||
|| 2263.155 - | || 2263.155 - 2263.205 | ||
|- | |- | ||
Line 645: | Line 697: | ||
|| NUR | || NUR | ||
|| HOOD | || HOOD | ||
|| 2263.144 - | || 2263.144 - 2263.286 | ||
|- | |- | ||
Line 720: | Line 772: | ||
|| CONSTELLATION | || CONSTELLATION | ||
|| 2262.080 - 2263.103 | || 2262.080 - 2263.103 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 729: | Line 782: | ||
|| DEFIANT | || DEFIANT | ||
|| 2261.064 - 2262.349 | || 2261.064 - 2262.349 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 763: | Line 817: | ||
|| NAV | || NAV | ||
|| REPUBLIC | || REPUBLIC | ||
|| 2262.021 - | || 2262.021 - 2262.350 | ||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[Haden_Scorpio|Haden, Scorpio]] | |||
|| [[Image:AT-O-4-command.png|Lieutenant Commander (O-4)]] | |||
|| LCDR | |||
|| FO | |||
|| REPUBLIC | |||
|| 2262.350 - 2263.205 | |||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[Haden_Scorpio|Haden, Scorpio]] | |||
|| [[Image:AT-O-4-eng-sec.png|Lieutenant Commander (O-4)]] | |||
|| LCDR | |||
|| SEC | |||
|| HOOD | |||
|| 2263.205 - | |||
|- | |- | ||
Line 777: | Line 851: | ||
|| INTREPID | || INTREPID | ||
|| 2261.156 - | || 2261.156 - | ||
|- | |||
|| <BR> | |||
|- | |||
|| [[O'Hanlon_Shane|O'Hanlon, Shane]] | |||
|| [mailto:sohanlon07@gmail.com Email] | |||
|| [[ORIGINS: Stavit|Stavit]] | |||
|| [[Image:AT-O-1-command.png|Ensign (O-1)]] | |||
|| HELM | |||
|| ENS | |||
|| ENDEAVOR | |||
|| 2263.015 - 2262.135 | |||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Sean Aaron|Sean Aaron]] | |||
|| [[Image:AT-O-3-eng-sec.png|Lieutenant (O-3)]] | |||
|| ENG | |||
|| LT | |||
|| HOOD | |||
|| 2262.320 - 2262.135 | |||
|- | |- | ||
Line 793: | Line 889: | ||
|| | || | ||
|| | || | ||
|| | || [[ORIGINS:_M'Barra_Brighteyes|M'Barra Brighteyes]] | ||
|| | || [[Image:AT-O-4-sci-med.png|Lieutenant Commander (LCDR O-4)]] | ||
|| | || LCDR | ||
|| MED | || MED | ||
|| ENDEAVOR | || ENDEAVOR | ||
|| 2261.145 | || 2261.145 - | ||
|- | |||
|| <BR> | |||
|- | |||
|- | |||
|| [[Posey_Gabriel|Posey, Gabriel]] | |||
|| [mailto:posey03@gmail.com Email] | |||
|| [[ORIGINS: Idrissa Olukirin|Idrissa Olukirin]] | |||
|| [[Image:AT-O-1-eng-sec.png|Ensign (O-1)]] | |||
|| SEC | |||
|| ENS | |||
|| ENDEAVOR | |||
|| 2263.012 - | |||
|- | |- | ||
Line 841: | Line 951: | ||
|| RADM | || RADM | ||
|| CO12FLT | || CO12FLT | ||
|| | || STARBASE 12 | ||
|| 2261.123 - | || 2261.123 - | ||
|- | |- | ||
Line 916: | Line 1,026: | ||
|| SCI | || SCI | ||
|| ENDEAVOR | || ENDEAVOR | ||
|| 2261.205 - | || 2261.205 - 2263.204 | ||
|- | |- | ||
Line 926: | Line 1,036: | ||
|| SCI | || SCI | ||
|| REPUBLIC | || REPUBLIC | ||
|| 2261.237 - | || 2261.237 - 2263.204 | ||
|- | |- | ||
Line 1,035: | Line 1,145: | ||
|| LEXINGTON | || LEXINGTON | ||
|| 2261.207 - 2262.077 | || 2261.207 - 2262.077 | ||
|- | |- | ||
Line 1,061: | Line 1,158: | ||
|| HOOD | || HOOD | ||
|| 2260.245 - 2260.270 | || 2260.245 - 2260.270 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
|| | || | ||
|| | || [[ORIGINS:_Li_Chen|Li Chen]] | ||
|| | || [[Image:AT-O-2-command.png|Lieutenant JG (LTJG O-2)]] | ||
|| | || LTJG | ||
|| HELM | || HELM | ||
|| ENDEAVOR | || ENDEAVOR | ||
|| 2261.104 - 2261.164 | || 2261.104 - 2261.164 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
|| | || | ||
|| | || [[ORIGINS:_Li_Chen|Li Chen]] | ||
|| | || [[Image:AT-O-2-command.png|Lieutenant JG (LTJG O-2)]] | ||
|| | || LTJG | ||
|| HELM | || HELM | ||
|| REPUBLIC | || REPUBLIC | ||
Line 1,149: | Line 1,248: | ||
|| HELM | || HELM | ||
|| INTREPID | || INTREPID | ||
|| 2260.153 - | || 2260.153 - 2262.345 | ||
|- | |- | ||
Line 1,173: | Line 1,272: | ||
|| SEC | || SEC | ||
|| REPUBLIC | || REPUBLIC | ||
|| 2263.046 - | || 2263.046 - 2263.205 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
|| | || | ||
|| [[ORIGINS: | || [[ORIGINS: Michael Thomas Gibson|Michael Thomas Gibson]] | ||
|| [[Image:AT-O- | || [[Image:AT-O-2-eng-sec.png|Lieutenant jg (O-2)]] | ||
|| | || LTJG | ||
|| | || COMM | ||
|| | || HOOD | ||
|| 2263. | || 2263.205 - | ||
|- | |- |