3,423
edits
(63 intermediate revisions by 2 users not shown) | |||
Line 25: | Line 25: | ||
|| ENG | || ENG | ||
|| DEFIANT | || DEFIANT | ||
|| 2261.118 - | || 2261.118 - 2262.212 | ||
|- | |- | ||
Line 39: | Line 39: | ||
|| CO | || CO | ||
|| LEXINGTON | || LEXINGTON | ||
|| 2261.065 - | || 2261.065 - 2262.190 | ||
|- | |- | ||
Line 97: | Line 97: | ||
|| [mailto:jaired_birks@yahoo.com Email] | || [mailto:jaired_birks@yahoo.com Email] | ||
|| [[ORIGINS:_Alexandra_Adeyemon|Alexandra Adeyemon]] | || [[ORIGINS:_Alexandra_Adeyemon|Alexandra Adeyemon]] | ||
|| [[Image:AT-O- | || [[Image:AT-O-3-command.png|Lieutenant (O-3)]] | ||
|| | || LT | ||
|| HELM | || 2O/HELM | ||
|| CONSTELLATION | || CONSTELLATION | ||
|| 2260.153 - | || 2260.153 - | ||
Line 114: | Line 114: | ||
|| SEC | || SEC | ||
|| DEFIANT | || DEFIANT | ||
|| 2261.059 - | || 2261.059 - 2263.120 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 132: | Line 132: | ||
|| ENG | || ENG | ||
|| CONSTELLATION | || CONSTELLATION | ||
|| 2261.363 | || 2261.363 - 2262.212 | ||
|- | |- | ||
Line 157: | Line 157: | ||
|| VADM | || VADM | ||
|| CO6FLT | || CO6FLT | ||
|| | || STARBASE 6 | ||
|| 2261.110 - | || 2261.110 - | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 176: | Line 176: | ||
|| LT | || LT | ||
|| LEXINGTON | || LEXINGTON | ||
|| 2261.068 - | || 2261.068 - 2262.190 | ||
|- | |||
|| <BR> | |||
|- | |||
|- | |||
|| [[Colley_Josh|Colley, Josh]] | |||
|| [mailto:lupis.omglolol@gmail.com Email] | |||
|| [[ORIGINS:_Lukas_Werner|Lukas Werner]] | |||
|| [[Image:AT-O-1-eng-sec.png|Ensign (O-1)]] | |||
|| ENG | |||
|| ENS | |||
|| CONTELLATION | |||
|| 2263.112 - | |||
|- | |- | ||
Line 202: | Line 216: | ||
|| SCI | || SCI | ||
|| PEGASUS | || PEGASUS | ||
|| 2262.036 | || 2262.036 - 2262.224 | ||
|- | |- | ||
Line 222: | Line 236: | ||
|| [[F_Andrew|F., Andrew]] | || [[F_Andrew|F., Andrew]] | ||
|| [mailto: | || [mailto:af@lawyerfish.com Email] | ||
|| [[ORIGINS:_Emiko Oda|Emiko Oda]] | || [[ORIGINS:_Emiko Oda|Emiko Oda]] | ||
|| [[Image:AT-O-6-command.png|Captain (CAPT O-6)]] | || [[Image:AT-O-6-command.png|Captain (CAPT O-6)]] | ||
Line 233: | Line 247: | ||
|| | || | ||
|| [[ORIGINS:_Sefal|Sefal]] | || [[ORIGINS:_Sefal|Sefal]] | ||
|| [[Image:AT-O- | || [[Image:AT-O-4-eng-sec.png|Lieutenant Commander (O-4)]] | ||
|| | || LCDR | ||
|| COMM | || FO/COMM | ||
|| CONSTELLATION | || CONSTELLATION | ||
|| 2260.153 - 2263.112 | |||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Sefal|Sefal]] | |||
|| [[Image:AT-O-4-eng-sec.png|Lieutenant Commander (O-4)]] | |||
|| LCDR | |||
|| 2O | |||
|| INTREPID | |||
|| 2260.153 - | || 2260.153 - | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 246: | Line 270: | ||
|| SCI | || SCI | ||
|| DEFIANT | || DEFIANT | ||
|| 2261.065 - | || 2261.065 - 2263.112 | ||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Hsina_Amman|Hsina Amman]] | |||
|| [[Image:AT-O-5-command.png|Commander (O-5)]] | |||
|| CDR | |||
|| FO | |||
|| CONSTELLATION | |||
|| 2263.112 - | |||
|- | |- | ||
Line 286: | Line 319: | ||
|| ENG | || ENG | ||
|| REPUBLIC | || REPUBLIC | ||
|| 2261.355 - | || 2261.355 - 2263.205 | ||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[Habsburger_Franz|Franz-Joseph Habsburger]] | |||
|| [[Image:AT-O-3-eng-sec.png|Lieutenant (O-3)]] | |||
|| LT | |||
|| ENG | |||
|| HOOD | |||
|| 2263.205 - | |||
|- | |- | ||
Line 300: | Line 343: | ||
|| INTREPID | || INTREPID | ||
|| 2260.153 - | || 2260.153 - | ||
|- | |- | ||
Line 338: | Line 368: | ||
|| COMM | || COMM | ||
|| HOOD | || HOOD | ||
|| 2261.019 - | || 2261.019 - 2262.361 | ||
|- | |- | ||
Line 364: | Line 394: | ||
|| CO | || CO | ||
|| DEFIANT | || DEFIANT | ||
|| 2261.058- | || 2261.058 - 2263.120 | ||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Richard_Lewis|Rick Lewis]] | |||
|| [[Image:AT-O-6-command.png|Captain (O-6)]] | |||
|| CAPT | |||
|| CO | |||
|| CONSTELLATION | |||
|| 2263.120 - | |||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 373: | Line 412: | ||
|| SEC | || SEC | ||
|| CONSTELLATION | || CONSTELLATION | ||
|| 2260.165- | || 2260.165 - 2262.212 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 382: | Line 421: | ||
|| FO/HELM | || FO/HELM | ||
|| LEXINGTON | || LEXINGTON | ||
|| 2260.189 - | || 2260.189 - 2262.080 | ||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Alexander_Fountain|Alexander Fountain]] | |||
|| [[Image:AT-O-3-eng-sec.png|Lieutenant (O-3)]] | |||
|| LT | |||
|| ENG | |||
|| CONSTELLATION | |||
|| 2262.237 - 2262.348 | |||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Alexander_Fountain|Alexander Fountain]] | |||
|| [[Image:AT-O-3-eng-sec.png|Lieutenant (O-3)]] | |||
|| LT | |||
|| ENG | |||
|| INTREPID | |||
|| 2263.112 - | |||
|- | |- | ||
Line 426: | Line 483: | ||
|| | || | ||
|| [[ORIGINS:_Rebecca_McKinnon|Rebecca McKinnon]] | || [[ORIGINS:_Rebecca_McKinnon|Rebecca McKinnon]] | ||
|| [[Image:AT-O- | || [[Image:AT-O-2-eng-sec.png|Lieutenant, Junior Grade (O-2)]] | ||
|| | || LTJG | ||
|| COMM | || COMM | ||
|| DEFIANT | || DEFIANT | ||
|| 2261.089 - | || 2261.089 - 2263.112 | ||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS: Rebecca McKinnon|Rebecca McKinnon]] | |||
|| [[Image:AT-O-2-eng-sec.png|Lieutenant, Junior Grade (O-2)]] | |||
|| LTJG | |||
|| COMM | |||
|| CONSTELLATION | |||
|| 2263.112 - | |||
|- | |- | ||
Line 443: | Line 509: | ||
|| NAV | || NAV | ||
|| ENDEAVOR | || ENDEAVOR | ||
|| 2261.123 - | || 2261.123 - 2261.190 | ||
|- | |- | ||
Line 478: | Line 544: | ||
|| ENG | || ENG | ||
|| PEGASUS | || PEGASUS | ||
|| 2262.036 - | || 2262.036 - 2262.224 | ||
|- | |- | ||
Line 491: | Line 557: | ||
|| MED | || MED | ||
|| DEFIANT | || DEFIANT | ||
|| 2261.088 - | || 2261.088 - 2262.212 | ||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Dubois_Alexandre|Alexandre Dubois]] | |||
|| [[Image:AT-O-1-eng-sec.png|Ensign (O-1)]] | |||
|| LT | |||
|| MED | |||
|| INTREPID | |||
|| 2263.112 - | |||
|- | |- | ||
Line 505: | Line 580: | ||
|| STARBASE 6 | || STARBASE 6 | ||
|| 2260.153 - 2261.110 | || 2260.153 - 2261.110 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 513: | Line 589: | ||
|| CO | || CO | ||
|| CONSTELLATION | || CONSTELLATION | ||
|| 2260.153 - | || 2260.153 - 2262.345 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 522: | Line 599: | ||
|| ENG | || ENG | ||
|| HOOD | || HOOD | ||
|| 2260.153 - | || 2260.153 - 2262.345 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 532: | Line 610: | ||
|| INTREPID | || INTREPID | ||
|| 2260.291 - 2261.155 | || 2260.291 - 2261.155 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
|| | || | ||
|| | || [[ORIGINS:_Justin Farralon|Justin Farralon]] | ||
|| | || [[Image:AT-O-2-eng-sec.png|Lieutenant, JG (LTJG O-2)]] | ||
|| | || LTJG | ||
|| ENG | || ENG | ||
|| INTREPID | || INTREPID | ||
|| 2261.155 - | || 2261.155 - 2262.345 | ||
|- | |- | ||
Line 553: | Line 632: | ||
|| CO | || CO | ||
|| REPUBLIC | || REPUBLIC | ||
|| 2261.206 - | || 2261.206 - 2262.080 | ||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Bruce_Paulson|Bruce "Lucky" Paulson]] | |||
|| [[Image:AT-O-6-command.png|Captain (O-6)]] | |||
|| CAPT | |||
|| CO | |||
|| REPUBLIC | |||
|| 2263.155 - 2263.205 | |||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 562: | Line 652: | ||
|| FO | || FO | ||
|| HOOD | || HOOD | ||
|| 2260.153 - | || 2260.153 - 2262.080 | ||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[Claire_Riley|Claire Riley]] | |||
|| [[Image:AT-O-5-command.png|Commander (DCR O-5)]] | |||
|| CDR | |||
|| CO | |||
|| REPUBLIC | |||
|| 2262.216 - 2263.155 | |||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[McKnight_Joshua|Joshua McKnight]] | |||
|| [[Image:AT-O-4-eng-sec.png|Lieutenant Commander (LDCR O-4)]] | |||
|| LCDR | |||
|| SEC | |||
|| HOOD | |||
|| 2262.207 - 2263.144 | |||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 571: | Line 679: | ||
|| COMM | || COMM | ||
|| LEXINGTON | || LEXINGTON | ||
|| 2261.071 - | || 2261.071 - 2262.170 | ||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Serah_Riley|Serah Riley]] | |||
|| [[Image:AT-O-2-eng-sec.png|Lieutenant JG (O-2)]] | |||
|| LTjg | |||
|| COMM | |||
|| REPUBLIC | |||
|| 2262.210 - 2263.155 | |||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[Kiska_Merrick|Kiska Merrick]] | |||
|| [[Image:AT-O-2-sci-med.png|Lieutenant, JG (LTJG O-2)]] | |||
|| LTJG | |||
|| NUR | |||
|| HOOD | |||
|| 2263.144 - 2263.286 | |||
|- | |- | ||
Line 584: | Line 710: | ||
|| SCI | || SCI | ||
|| HOOD | || HOOD | ||
|| 2260.153 - | || 2260.153 - 2262.001 | ||
|- | |- | ||
Line 641: | Line 767: | ||
|| [mailto:kael@inbox.com Email] | || [mailto:kael@inbox.com Email] | ||
|| [[ORIGINS:_Anna_Frost|Anna Frost]] | || [[ORIGINS:_Anna_Frost|Anna Frost]] | ||
|| [[Image:AT-O- | || [[Image:AT-O-6-command.png|Captain (O-6)]] | ||
|| | || CAPT | ||
|| | || CO | ||
|| CONSTELLATION | || CONSTELLATION | ||
|| | || 2262.080 - 2263.103 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 654: | Line 781: | ||
|| HELM | || HELM | ||
|| DEFIANT | || DEFIANT | ||
|| 2261. | || 2261.064 - 2262.349 | ||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Luken|Luken]] | |||
|| [[Image:AT-O-2-command.png|Lieutenant JG (LTJG O-2)]] | |||
|| LTJG | |||
|| HELM | |||
|| REPUBLIC | |||
|| 2262.349 - 2263.103 | |||
|- | |- | ||
Line 667: | Line 804: | ||
|| NAV | || NAV | ||
|| CONSTELLATION | || CONSTELLATION | ||
|| 2260.339 - | || 2260.339 - 2262.212 | ||
|- | |- | ||
Line 673: | Line 810: | ||
|- | |- | ||
|| [[Mueller_Marco|Marco Mueler | || [[Mueller_Marco|Marco Mueler]] | ||
|| [mailto:marcm02@yahoo.de Email] | || [mailto:marcm02@yahoo.de Email] | ||
|| [[Haden_Scorpio|Haden, Scorpio]] | || [[Haden_Scorpio|Haden, Scorpio]] | ||
Line 680: | Line 817: | ||
|| NAV | || NAV | ||
|| REPUBLIC | || REPUBLIC | ||
|| 2262.021 - | || 2262.021 - 2262.350 | ||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[Haden_Scorpio|Haden, Scorpio]] | |||
|| [[Image:AT-O-4-command.png|Lieutenant Commander (O-4)]] | |||
|| LCDR | |||
|| FO | |||
|| REPUBLIC | |||
|| 2262.350 - 2263.205 | |||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[Haden_Scorpio|Haden, Scorpio]] | |||
|| [[Image:AT-O-4-eng-sec.png|Lieutenant Commander (O-4)]] | |||
|| LCDR | |||
|| SEC | |||
|| HOOD | |||
|| 2263.205 - | |||
|- | |- | ||
Line 694: | Line 851: | ||
|| INTREPID | || INTREPID | ||
|| 2261.156 - | || 2261.156 - | ||
|- | |||
|| <BR> | |||
|- | |||
|| [[O'Hanlon_Shane|O'Hanlon, Shane]] | |||
|| [mailto:sohanlon07@gmail.com Email] | |||
|| [[ORIGINS: Stavit|Stavit]] | |||
|| [[Image:AT-O-1-command.png|Ensign (O-1)]] | |||
|| HELM | |||
|| ENS | |||
|| ENDEAVOR | |||
|| 2263.015 - 2262.135 | |||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Sean Aaron|Sean Aaron]] | |||
|| [[Image:AT-O-3-eng-sec.png|Lieutenant (O-3)]] | |||
|| ENG | |||
|| LT | |||
|| HOOD | |||
|| 2262.320 - 2262.135 | |||
|- | |- | ||
Line 710: | Line 889: | ||
|| | || | ||
|| | || | ||
|| | || [[ORIGINS:_M'Barra_Brighteyes|M'Barra Brighteyes]] | ||
|| | || [[Image:AT-O-4-sci-med.png|Lieutenant Commander (LCDR O-4)]] | ||
|| | || LCDR | ||
|| MED | || MED | ||
|| ENDEAVOR | || ENDEAVOR | ||
|| 2261.145 | || 2261.145 - | ||
|- | |||
|| <BR> | |||
|- | |||
|- | |||
|| [[Posey_Gabriel|Posey, Gabriel]] | |||
|| [mailto:posey03@gmail.com Email] | |||
|| [[ORIGINS: Idrissa Olukirin|Idrissa Olukirin]] | |||
|| [[Image:AT-O-1-eng-sec.png|Ensign (O-1)]] | |||
|| SEC | |||
|| ENS | |||
|| ENDEAVOR | |||
|| 2263.012 - | |||
|- | |- | ||
Line 737: | Line 930: | ||
|| FO | || FO | ||
|| DEFIANT | || DEFIANT | ||
|| 2261.058 - | || 2261.058 - 2263.120 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 745: | Line 938: | ||
|| LT | || LT | ||
|| SCI | || SCI | ||
|| | || HOOD | ||
|| 2261.164 - | || 2261.164 - | ||
Line 758: | Line 951: | ||
|| RADM | || RADM | ||
|| CO12FLT | || CO12FLT | ||
|| | || STARBASE 12 | ||
|| 2261.123 - | || 2261.123 - | ||
|- | |- | ||
Line 794: | Line 987: | ||
|| SEC | || SEC | ||
|| HOOD | || HOOD | ||
|| 2261.205 - | || 2261.205 - 2261.300 | ||
|- | |- | ||
Line 807: | Line 1,000: | ||
|| NUR | || NUR | ||
|| HOOD | || HOOD | ||
|| 2260.291 - | || 2260.291 - 2262.170 | ||
|- | |- | ||
Line 833: | Line 1,026: | ||
|| SCI | || SCI | ||
|| ENDEAVOR | || ENDEAVOR | ||
|| 2261.205 - | || 2261.205 - 2263.204 | ||
|- | |- | ||
Line 843: | Line 1,036: | ||
|| SCI | || SCI | ||
|| REPUBLIC | || REPUBLIC | ||
|| 2261.237 - | || 2261.237 - 2263.204 | ||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[Zhan_Francesca|Francesca Zhan]] | |||
|| [[Image:AT-O-3-sci-med.png|Lieutenant (O-3)]] | |||
|| LT | |||
|| MED | |||
|| REPUBLIC | |||
|| 2261.306 - 2263.155 | |||
|- | |- | ||
Line 853: | Line 1,056: | ||
|| FO/HELM | || FO/HELM | ||
|| PEGASUS | || PEGASUS | ||
|| 2262.036 - | || 2262.036 - 2262.224 | ||
|- | |- | ||
Line 870: | Line 1,073: | ||
|| | || | ||
|| | || | ||
|| [[ORIGINS:_Steven_Stone| | || [[ORIGINS:_Steven_Stone|Steven E. Stone]] | ||
|| [[Image:AT-O-5-command.png|Commander (CDR O-5)]] | || [[Image:AT-O-5-command.png|Commander (CDR O-5)]] | ||
|| CDR | || CDR | ||
|| CO | || CO | ||
|| PEGASUS | || PEGASUS | ||
|| 2262.036 - | || 2262.036 - 2262.224 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 893: | Line 1,096: | ||
|| SEC | || SEC | ||
|| REPUBLIC | || REPUBLIC | ||
|| 2261.258 - | || 2261.258 - 2263.002 | ||
|- | |- | ||
Line 936: | Line 1,139: | ||
|| [[Sterner_Wesley|Sterner, Wesley]] | || [[Sterner_Wesley|Sterner, Wesley]] | ||
|| [mailto:cracked_ice907@hotmail.com Email] | || [mailto:cracked_ice907@hotmail.com Email] | ||
|| | || Tal Asmaro | ||
|| [[Image:AT-O-4-eng-sec.png|Lieutenant Comamnder (LCDR O-4)]] | || [[Image:AT-O-4-eng-sec.png|Lieutenant Comamnder (LCDR O-4)]] | ||
|| LCDR | || LCDR | ||
|| SEC | || SEC | ||
|| LEXINGTON | || LEXINGTON | ||
|| 2261.207 - | || 2261.207 - 2262.077 | ||
|- | |- | ||
Line 968: | Line 1,158: | ||
|| HOOD | || HOOD | ||
|| 2260.245 - 2260.270 | || 2260.245 - 2260.270 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
|| | || | ||
|| | || [[ORIGINS:_Li_Chen|Li Chen]] | ||
|| | || [[Image:AT-O-2-command.png|Lieutenant JG (LTJG O-2)]] | ||
|| | || LTJG | ||
|| HELM | || HELM | ||
|| ENDEAVOR | || ENDEAVOR | ||
|| 2261.104 - 2261.164 | || 2261.104 - 2261.164 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
|| | || | ||
|| | || [[ORIGINS:_Li_Chen|Li Chen]] | ||
|| | || [[Image:AT-O-2-command.png|Lieutenant JG (LTJG O-2)]] | ||
|| | || LTJG | ||
|| HELM | || HELM | ||
|| REPUBLIC | || REPUBLIC | ||
Line 1,030: | Line 1,222: | ||
|- | |- | ||
|- | |||
|| [[Van_Der_Maas_Greg|Van Der Maas, Greg]] | || [[Van_Der_Maas_Greg|Van Der Maas, Greg]] | ||
|| [mailto:mad_black_dog@hotmail.com Email] | || [mailto:mad_black_dog@hotmail.com Email] | ||
|| [[ | || [[Williams_Kipling|Kipling Williams]] | ||
|| [[Image:AT-O- | || [[Image:AT-O-4-command.png|Lieutenant Commander (O-4)]] | ||
|| | || LCDR | ||
|| | || FO | ||
|| | || REPUBLIC | ||
|| | || 2261.208 - 2262.216 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 1,046: | Line 1,239: | ||
|| ENG | || ENG | ||
|| ENDEAVOR | || ENDEAVOR | ||
|| 2261.106 - | || 2261.106 - 2262.345 | ||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Braax|Braax]] | |||
|| [[Image:AT-O-2-command.png|Lieutenant, JG (O-2)]] | |||
|| LTJG | |||
|| HELM | |||
|| INTREPID | |||
|| 2260.153 - 2262.345 | |||
|- | |||
|| <BR> | |||
|- | |||
|- | |||
|| [[Wiedner_Stefan|Wiedner, Stefan]] | |||
|| [mailto:w_ds@gmx.at Email] | |||
|| [[ORIGINS: Michael Thomas Gibson|Michael Thomas Gibson]] | |||
|| [[Image:AT-O-1-command.png|Ensign (O-1)]] | |||
|| ENS | |||
|| NAV | |||
|| PEGASUS | |||
|| 2262.036 - 2262.224 | |||
|- | |- | ||
|| | || | ||
|| | |||
|| [[ORIGINS: Michael Thomas Gibson|Michael Thomas Gibson]] | |||
|| [[Image:AT-O-2-eng-sec.png|Lieutenant jg (O-2)]] | |||
|| LTJG | |||
|| SEC | |||
|| REPUBLIC | |||
|| 2263.046 - 2263.205 | |||
|- | |||
|| | || | ||
|| [[ | || | ||
|| [[Image:AT-O- | || [[ORIGINS: Michael Thomas Gibson|Michael Thomas Gibson]] | ||
|| | || [[Image:AT-O-2-eng-sec.png|Lieutenant jg (O-2)]] | ||
|| | || LTJG | ||
|| | || COMM | ||
|| | || HOOD | ||
|| 2263.205 - | |||
|- | |- |