3,423
edits
(96 intermediate revisions by 2 users not shown) | |||
Line 25: | Line 25: | ||
|| ENG | || ENG | ||
|| DEFIANT | || DEFIANT | ||
|| 2261.118 - | || 2261.118 - 2262.212 | ||
|- | |- | ||
Line 34: | Line 34: | ||
|| [[Apple_Steve|Apple, Steve]] | || [[Apple_Steve|Apple, Steve]] | ||
|| [mailto:s-apple@comcast.net Email] | || [mailto:s-apple@comcast.net Email] | ||
|| [[ORIGINS:_Octavian_Rafe|Octavian Rafe]] | |||
|| [[Image:AT-O-6-command.png|Captain (O-6)]] | |||
|| CAPT | |||
|| CO | |||
|| LEXINGTON | |||
|| 2261.065 - 2262.190 | |||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Stile_H._Corbett|Stile H. Corbett]] | || [[ORIGINS:_Stile_H._Corbett|Stile H. Corbett]] | ||
|| [[Image:AT-O-3-sci-med.png|Lieutenant (LT O-3)]] | || [[Image:AT-O-3-sci-med.png|Lieutenant (LT O-3)]] | ||
Line 40: | Line 50: | ||
|| HOOD | || HOOD | ||
|| 2260.153 - | || 2260.153 - | ||
|- | |- | ||
|| <BR> | || <BR> | ||
Line 96: | Line 97: | ||
|| [mailto:jaired_birks@yahoo.com Email] | || [mailto:jaired_birks@yahoo.com Email] | ||
|| [[ORIGINS:_Alexandra_Adeyemon|Alexandra Adeyemon]] | || [[ORIGINS:_Alexandra_Adeyemon|Alexandra Adeyemon]] | ||
|| [[Image:AT-O- | || [[Image:AT-O-3-command.png|Lieutenant (O-3)]] | ||
|| | || LT | ||
|| HELM | || 2O/HELM | ||
|| CONSTELLATION | || CONSTELLATION | ||
|| 2260.153 - | || 2260.153 - | ||
Line 113: | Line 114: | ||
|| SEC | || SEC | ||
|| DEFIANT | || DEFIANT | ||
|| 2261.059 - | || 2261.059 - 2263.120 | ||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS: Wraith Storm|Wraith Storm]] | |||
|| [[Image:AT-O-3-eng-sec.png|Lieutenant (O-3)]] | |||
|| LT | |||
|| ENG | |||
|| REPUBLIC | |||
|| 2261.211 - 2261.356 | |||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS: Wraith Storm|Wraith Storm]] | |||
|| [[Image:AT-O-3-eng-sec.png|Lieutenant (O-3)]] | |||
|| LT | |||
|| ENG | |||
|| CONSTELLATION | |||
|| 2261.363 - 2262.212 | |||
|- | |- | ||
Line 133: | Line 152: | ||
|| [[Catterick_Andy|Catterick, Andy]] | || [[Catterick_Andy|Catterick, Andy]] | ||
|| [mailto: | || [mailto:co6flt@alt-starfleet-rpg.org Email] | ||
|| Mitch Corrigan | || Mitch Corrigan | ||
|| [[Image:O-9_flag.png|Vice Admiral (VADM O-9)]] | || [[Image:O-9_flag.png|Vice Admiral (VADM O-9)]] | ||
|| VADM | || VADM | ||
|| | || CO6FLT | ||
|| | || STARBASE 6 | ||
|| 2261.110 - | || 2261.110 - | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 157: | Line 176: | ||
|| LT | || LT | ||
|| LEXINGTON | || LEXINGTON | ||
|| 2261.068 - | || 2261.068 - 2262.190 | ||
|- | |||
|| <BR> | |||
|- | |||
|- | |||
|| [[Colley_Josh|Colley, Josh]] | |||
|| [mailto:lupis.omglolol@gmail.com Email] | |||
|| [[ORIGINS:_Lukas_Werner|Lukas Werner]] | |||
|| [[Image:AT-O-1-eng-sec.png|Ensign (O-1)]] | |||
|| ENG | |||
|| ENS | |||
|| CONTELLATION | |||
|| 2263.112 - | |||
|- | |- | ||
Line 171: | Line 204: | ||
|| INTREPID | || INTREPID | ||
|| 2260.153 - | || 2260.153 - | ||
|- | |||
|| <BR> | |||
|- | |||
|| [[Dean_Dan|Dean, Dan]] | |||
|| [mailto:silence782@yahoo.com Email] | |||
|| [[ORIGINS:_Sulan|Sulan]] | |||
|| [[Image:AT-O-4-sci-med.png|Lieutenant Commander (LCDR O-4)]] | |||
|| LCDR | |||
|| SCI | |||
|| PEGASUS | |||
|| 2262.036 - 2262.224 | |||
|- | |- | ||
Line 190: | Line 236: | ||
|| [[F_Andrew|F., Andrew]] | || [[F_Andrew|F., Andrew]] | ||
|| [mailto: | || [mailto:af@lawyerfish.com Email] | ||
|| [[ORIGINS:_Emiko Oda|Emiko Oda]] | || [[ORIGINS:_Emiko Oda|Emiko Oda]] | ||
|| [[Image:AT-O-6-command.png|Captain (CAPT O-6)]] | || [[Image:AT-O-6-command.png|Captain (CAPT O-6)]] | ||
Line 201: | Line 247: | ||
|| | || | ||
|| [[ORIGINS:_Sefal|Sefal]] | || [[ORIGINS:_Sefal|Sefal]] | ||
|| [[Image:AT-O- | || [[Image:AT-O-4-eng-sec.png|Lieutenant Commander (O-4)]] | ||
|| | || LCDR | ||
|| COMM | || FO/COMM | ||
|| CONSTELLATION | || CONSTELLATION | ||
|| 2260.153 - 2263.112 | |||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Sefal|Sefal]] | |||
|| [[Image:AT-O-4-eng-sec.png|Lieutenant Commander (O-4)]] | |||
|| LCDR | |||
|| 2O | |||
|| INTREPID | |||
|| 2260.153 - | || 2260.153 - | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 214: | Line 270: | ||
|| SCI | || SCI | ||
|| DEFIANT | || DEFIANT | ||
|| 2261.065 - | || 2261.065 - 2263.112 | ||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Hsina_Amman|Hsina Amman]] | |||
|| [[Image:AT-O-5-command.png|Commander (O-5)]] | |||
|| CDR | |||
|| FO | |||
|| CONSTELLATION | |||
|| 2263.112 - | |||
|- | |- | ||
Line 241: | Line 306: | ||
|| HOOD | || HOOD | ||
|| 2260.180 - 2260.270 | || 2260.180 - 2260.270 | ||
|- | |||
|| <BR> | |||
|- | |||
|- | |||
|| [[Gerhart_Dominik|Gerhart, Dominik]] | |||
|| [mailto:Dominik.Gerhart@gmx.net Email] | |||
|| [[Habsburger_Franz|Franz-Joseph Habsburger]] | |||
|| [[Image:AT-O-3-eng-sec.png|Lieutenant (O-3)]] | |||
|| LT | |||
|| ENG | |||
|| REPUBLIC | |||
|| 2261.355 - 2263.205 | |||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[Habsburger_Franz|Franz-Joseph Habsburger]] | |||
|| [[Image:AT-O-3-eng-sec.png|Lieutenant (O-3)]] | |||
|| LT | |||
|| ENG | |||
|| HOOD | |||
|| 2263.205 - | |||
|- | |- | ||
Line 254: | Line 343: | ||
|| INTREPID | || INTREPID | ||
|| 2260.153 - | || 2260.153 - | ||
|- | |- | ||
Line 292: | Line 368: | ||
|| COMM | || COMM | ||
|| HOOD | || HOOD | ||
|| 2261.019 - | || 2261.019 - 2262.361 | ||
|- | |- | ||
Line 318: | Line 394: | ||
|| CO | || CO | ||
|| DEFIANT | || DEFIANT | ||
|| 2261.058- | || 2261.058 - 2263.120 | ||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Richard_Lewis|Rick Lewis]] | |||
|| [[Image:AT-O-6-command.png|Captain (O-6)]] | |||
|| CAPT | |||
|| CO | |||
|| CONSTELLATION | |||
|| 2263.120 - | |||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 327: | Line 412: | ||
|| SEC | || SEC | ||
|| CONSTELLATION | || CONSTELLATION | ||
|| 2260.165- | || 2260.165 - 2262.212 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 336: | Line 421: | ||
|| FO/HELM | || FO/HELM | ||
|| LEXINGTON | || LEXINGTON | ||
|| 2260.189 - | || 2260.189 - 2262.080 | ||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Alexander_Fountain|Alexander Fountain]] | |||
|| [[Image:AT-O-3-eng-sec.png|Lieutenant (O-3)]] | |||
|| LT | |||
|| ENG | |||
|| CONSTELLATION | |||
|| 2262.237 - 2262.348 | |||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Alexander_Fountain|Alexander Fountain]] | |||
|| [[Image:AT-O-3-eng-sec.png|Lieutenant (O-3)]] | |||
|| LT | |||
|| ENG | |||
|| INTREPID | |||
|| 2263.112 - | |||
|- | |- | ||
Line 380: | Line 483: | ||
|| | || | ||
|| [[ORIGINS:_Rebecca_McKinnon|Rebecca McKinnon]] | || [[ORIGINS:_Rebecca_McKinnon|Rebecca McKinnon]] | ||
|| [[Image:AT-O- | || [[Image:AT-O-2-eng-sec.png|Lieutenant, Junior Grade (O-2)]] | ||
|| | || LTJG | ||
|| COMM | || COMM | ||
|| DEFIANT | || DEFIANT | ||
|| 2261.089 - | || 2261.089 - 2263.112 | ||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS: Rebecca McKinnon|Rebecca McKinnon]] | |||
|| [[Image:AT-O-2-eng-sec.png|Lieutenant, Junior Grade (O-2)]] | |||
|| LTJG | |||
|| COMM | |||
|| CONSTELLATION | |||
|| 2263.112 - | |||
|- | |- | ||
Line 397: | Line 509: | ||
|| NAV | || NAV | ||
|| ENDEAVOR | || ENDEAVOR | ||
|| 2261.123 - | || 2261.123 - 2261.190 | ||
|- | |- | ||
Line 420: | Line 532: | ||
|| ENDEAVOR | || ENDEAVOR | ||
|| 2261.106 - | || 2261.106 - | ||
|- | |||
|| <BR> | |||
|- | |||
|| [[L._Joy|L., Joy]] | |||
|| [mailto:gothelittle@gmail.com Email] | |||
|| [[ORIGINS: Linda Wierzbowski|Linda Wierzbowski]] | |||
|| [[Image:AT-O-2-eng-sec.png|Lieutenant JG(LTJG O-2)]] | |||
|| LTJG | |||
|| ENG | |||
|| PEGASUS | |||
|| 2262.036 - 2262.224 | |||
|- | |- | ||
Line 432: | Line 557: | ||
|| MED | || MED | ||
|| DEFIANT | || DEFIANT | ||
|| 2261.088 - | || 2261.088 - 2262.212 | ||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Dubois_Alexandre|Alexandre Dubois]] | |||
|| [[Image:AT-O-1-eng-sec.png|Ensign (O-1)]] | |||
|| LT | |||
|| MED | |||
|| INTREPID | |||
|| 2263.112 - | |||
|- | |- | ||
Line 446: | Line 580: | ||
|| STARBASE 6 | || STARBASE 6 | ||
|| 2260.153 - 2261.110 | || 2260.153 - 2261.110 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 454: | Line 589: | ||
|| CO | || CO | ||
|| CONSTELLATION | || CONSTELLATION | ||
|| 2260.153 - | || 2260.153 - 2262.345 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 463: | Line 599: | ||
|| ENG | || ENG | ||
|| HOOD | || HOOD | ||
|| 2260.153 - | || 2260.153 - 2262.345 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 473: | Line 610: | ||
|| INTREPID | || INTREPID | ||
|| 2260.291 - 2261.155 | || 2260.291 - 2261.155 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
|| | || | ||
|| | || [[ORIGINS:_Justin Farralon|Justin Farralon]] | ||
|| | || [[Image:AT-O-2-eng-sec.png|Lieutenant, JG (LTJG O-2)]] | ||
|| | || LTJG | ||
|| ENG | || ENG | ||
|| INTREPID | || INTREPID | ||
|| 2261.155 - | || 2261.155 - 2262.345 | ||
|- | |- | ||
Line 489: | Line 627: | ||
|| [[Mansur_Brian | Mansur, Brian]] | || [[Mansur_Brian | Mansur, Brian]] | ||
|| [mailto:bvmansur@gmail.com Email] | || [mailto:bvmansur@gmail.com Email] | ||
|| [[ORIGINS:_Bruce_Paulson|Bruce "Lucky" Paulson]] | |||
|| [[Image:AT-O-6-command.png|Captain (O-6)]] | |||
|| CAPT | |||
|| CO | |||
|| REPUBLIC | |||
|| 2261.206 - 2262.080 | |||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Bruce_Paulson|Bruce "Lucky" Paulson]] | |||
|| [[Image:AT-O-6-command.png|Captain (O-6)]] | |||
|| CAPT | |||
|| CO | |||
|| REPUBLIC | |||
|| 2263.155 - 2263.205 | |||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Sean_Merrick|Sean Merrick]] | || [[ORIGINS:_Sean_Merrick|Sean Merrick]] | ||
|| [[Image:AT-O-4-command.png|Lieutenant Commander (LDCR O-4)]] | || [[Image:AT-O-4-command.png|Lieutenant Commander (LDCR O-4)]] | ||
Line 494: | Line 652: | ||
|| FO | || FO | ||
|| HOOD | || HOOD | ||
|| 2260.153 - | || 2260.153 - 2262.080 | ||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[Claire_Riley|Claire Riley]] | |||
|| [[Image:AT-O-5-command.png|Commander (DCR O-5)]] | |||
|| CDR | |||
|| CO | |||
|| REPUBLIC | |||
|| 2262.216 - 2263.155 | |||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[McKnight_Joshua|Joshua McKnight]] | |||
|| [[Image:AT-O-4-eng-sec.png|Lieutenant Commander (LDCR O-4)]] | |||
|| LCDR | |||
|| SEC | |||
|| HOOD | |||
|| 2262.207 - 2263.144 | |||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 504: | Line 679: | ||
|| COMM | || COMM | ||
|| LEXINGTON | || LEXINGTON | ||
|| 2261.071 - | || 2261.071 - 2262.170 | ||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Serah_Riley|Serah Riley]] | |||
|| [[Image:AT-O-2-eng-sec.png|Lieutenant JG (O-2)]] | |||
|| LTjg | |||
|| COMM | |||
|| REPUBLIC | |||
|| 2262.210 - 2263.155 | |||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[Kiska_Merrick|Kiska Merrick]] | |||
|| [[Image:AT-O-2-sci-med.png|Lieutenant, JG (LTJG O-2)]] | |||
|| LTJG | |||
|| NUR | |||
|| HOOD | |||
|| 2263.144 - 2263.286 | |||
|- | |- | ||
Line 517: | Line 710: | ||
|| SCI | || SCI | ||
|| HOOD | || HOOD | ||
|| 2260.153 - | || 2260.153 - 2262.001 | ||
|- | |- | ||
Line 574: | Line 767: | ||
|| [mailto:kael@inbox.com Email] | || [mailto:kael@inbox.com Email] | ||
|| [[ORIGINS:_Anna_Frost|Anna Frost]] | || [[ORIGINS:_Anna_Frost|Anna Frost]] | ||
|| [[Image:AT-O- | || [[Image:AT-O-6-command.png|Captain (O-6)]] | ||
|| | || CAPT | ||
|| | || CO | ||
|| CONSTELLATION | || CONSTELLATION | ||
|| | || 2262.080 - 2263.103 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 587: | Line 781: | ||
|| HELM | || HELM | ||
|| DEFIANT | || DEFIANT | ||
|| 2261. | || 2261.064 - 2262.349 | ||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Luken|Luken]] | |||
|| [[Image:AT-O-2-command.png|Lieutenant JG (LTJG O-2)]] | |||
|| LTJG | |||
|| HELM | |||
|| REPUBLIC | |||
|| 2262.349 - 2263.103 | |||
|- | |- | ||
Line 593: | Line 797: | ||
|- | |- | ||
|| [[ | || [[Mosher_Mark|Mosher, Mark]] | ||
|| [mailto: | || [mailto:col.howden@gmail.com Email] | ||
|| [[ORIGINS: | || [[ORIGINS:_Richard Howden|Richard Howden]] | ||
|| [[Image:AT-O- | || [[Image:AT-O-4-command.png|Lieutenant Commander (O-4)]] | ||
|| | || LCDR | ||
|| | || NAV | ||
|| | || CONSTELLATION | ||
|| | || 2260.339 - 2262.212 | ||
|- | |- | ||
Line 606: | Line 810: | ||
|- | |- | ||
|| [[ | || [[Mueller_Marco|Marco Mueler]] | ||
|| [mailto: | || [mailto:marcm02@yahoo.de Email] | ||
|| [[ | || [[Haden_Scorpio|Haden, Scorpio]] | ||
|| [[Image:AT-O-4-command.png|Lieutenant Commander (O-4)]] | || [[Image:AT-O-4-command.png|Lieutenant Commander (O-4)]] | ||
|| LCDR | || LCDR | ||
|| NAV | || NAV | ||
|| | || REPUBLIC | ||
|| | || 2262.021 - 2262.350 | ||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[Haden_Scorpio|Haden, Scorpio]] | |||
|| [[Image:AT-O-4-command.png|Lieutenant Commander (O-4)]] | |||
|| LCDR | |||
|| FO | |||
|| REPUBLIC | |||
|| 2262.350 - 2263.205 | |||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[Haden_Scorpio|Haden, Scorpio]] | |||
|| [[Image:AT-O-4-eng-sec.png|Lieutenant Commander (O-4)]] | |||
|| LCDR | |||
|| SEC | |||
|| HOOD | |||
|| 2263.205 - | |||
|- | |- | ||
Line 627: | Line 851: | ||
|| INTREPID | || INTREPID | ||
|| 2261.156 - | || 2261.156 - | ||
|- | |||
|| <BR> | |||
|- | |||
|| [[O'Hanlon_Shane|O'Hanlon, Shane]] | |||
|| [mailto:sohanlon07@gmail.com Email] | |||
|| [[ORIGINS: Stavit|Stavit]] | |||
|| [[Image:AT-O-1-command.png|Ensign (O-1)]] | |||
|| HELM | |||
|| ENS | |||
|| ENDEAVOR | |||
|| 2263.015 - 2262.135 | |||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Sean Aaron|Sean Aaron]] | |||
|| [[Image:AT-O-3-eng-sec.png|Lieutenant (O-3)]] | |||
|| ENG | |||
|| LT | |||
|| HOOD | |||
|| 2262.320 - 2262.135 | |||
|- | |- | ||
Line 643: | Line 889: | ||
|| | || | ||
|| | || | ||
|| | || [[ORIGINS:_M'Barra_Brighteyes|M'Barra Brighteyes]] | ||
|| | || [[Image:AT-O-4-sci-med.png|Lieutenant Commander (LCDR O-4)]] | ||
|| | || LCDR | ||
|| MED | || MED | ||
|| ENDEAVOR | || ENDEAVOR | ||
|| 2261.145 | || 2261.145 - | ||
|- | |||
|| <BR> | |||
|- | |||
|- | |||
|| [[Posey_Gabriel|Posey, Gabriel]] | |||
|| [mailto:posey03@gmail.com Email] | |||
|| [[ORIGINS: Idrissa Olukirin|Idrissa Olukirin]] | |||
|| [[Image:AT-O-1-eng-sec.png|Ensign (O-1)]] | |||
|| SEC | |||
|| ENS | |||
|| ENDEAVOR | |||
|| 2263.012 - | |||
|- | |- | ||
Line 656: | Line 916: | ||
|| [[Posey_Greg|Posey, Greg]] | || [[Posey_Greg|Posey, Greg]] | ||
|| [mailto:greg.posey@gmail.com Email] | || [mailto:greg.posey@gmail.com Email] | ||
|| [[ORIGINS:_Theros|Theros]] | || [[ORIGINS:_Theros|Theros]] | ||
|| [[Image:AT-O-6-command.png|Captain (O-6)]] | || [[Image:AT-O-6-command.png|Captain (O-6)]] | ||
Line 671: | Line 922: | ||
|| ENDEAVOR | || ENDEAVOR | ||
|| 2261.091 - | || 2261.091 - | ||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Hap_Harris|Hap Harris]] | |||
|| [[Image:AT-O-4-command.png|Lieutenant Commander (LCDR O-4)]] | |||
|| LCDR | |||
|| FO | |||
|| DEFIANT | |||
|| 2261.058 - 2263.120 | |||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 678: | Line 938: | ||
|| LT | || LT | ||
|| SCI | || SCI | ||
|| | || HOOD | ||
|| 2261.164 - | || 2261.164 - | ||
|- | |- | ||
Line 688: | Line 947: | ||
|| [[Reich_Alton|Reich, Alton]] | || [[Reich_Alton|Reich, Alton]] | ||
|| [mailto:ajreich@yahoo.com Email] | || [mailto:ajreich@yahoo.com Email] | ||
|| | || T'Lar | ||
|| [[Image:O-8_flag.png|Rear Admiral (RADM O-8)]] | || [[Image:O-8_flag.png|Rear Admiral (RADM O-8)]] | ||
|| RADM | || RADM | ||
|| | || CO12FLT | ||
|| | || STARBASE 12 | ||
|| 2261.123 - | || 2261.123 - | ||
|- | |- | ||
Line 728: | Line 987: | ||
|| SEC | || SEC | ||
|| HOOD | || HOOD | ||
|| 2261.205 - | || 2261.205 - 2261.300 | ||
|- | |- | ||
Line 741: | Line 1,000: | ||
|| NUR | || NUR | ||
|| HOOD | || HOOD | ||
|| 2260.291 - | || 2260.291 - 2262.170 | ||
|- | |- | ||
Line 755: | Line 1,014: | ||
|| LEXINGTON | || LEXINGTON | ||
|| 2260.153 - 2260.179 | || 2260.153 - 2260.179 | ||
|- | |||
|| <BR> | |||
|- | |||
|| [[Skinner_Stacey|Skinner, Stacey]] | |||
|| [mailto:elfwhims@yahoo.com Email] | |||
|| [[ORIGINS:_Sch'iin T'Gai T'Lara|Sch'iin T'Gai T'Lara]] | |||
|| [[Image:AT-O-3-sci-med.png|Lieutenant (LT O-3)]] | |||
|| LT | |||
|| SCI | |||
|| ENDEAVOR | |||
|| 2261.205 - 2263.204 | |||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[Hauser_Sage|Sage Hauser]] | |||
|| [[Image:AT-O-1-sci-med.png|Ensign (ENS O-1)]] | |||
|| ENS | |||
|| SCI | |||
|| REPUBLIC | |||
|| 2261.237 - 2263.204 | |||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[Zhan_Francesca|Francesca Zhan]] | |||
|| [[Image:AT-O-3-sci-med.png|Lieutenant (O-3)]] | |||
|| LT | |||
|| MED | |||
|| REPUBLIC | |||
|| 2261.306 - 2263.155 | |||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS: Matthew_Wilson|Matt Wilson]] | |||
|| [[Image:AT-O-4-command.png|Lieutenant Commander (LCDR O-4)]] | |||
|| LCDR | |||
|| FO/HELM | |||
|| PEGASUS | |||
|| 2262.036 - 2262.224 | |||
|- | |- | ||
Line 768: | Line 1,070: | ||
|| LEXINGTON | || LEXINGTON | ||
|| 2260.153 - 2260.195 | || 2260.153 - 2260.195 | ||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Steven_Stone|Steven E. Stone]] | |||
|| [[Image:AT-O-5-command.png|Commander (CDR O-5)]] | |||
|| CDR | |||
|| CO | |||
|| PEGASUS | |||
|| 2262.036 - 2262.224 | |||
|- | |- | ||
|| | || | ||
|| | || | ||
|| [[ORIGINS:_Sam_Shepherd|Samuel Shepherd]] | || [[ORIGINS:_Sam_Shepherd|Samuel Shepherd]] | ||
|| [[Image:AT-O-4-command.png|Lieutenant (LCDR O-4)]] | || [[Image:AT-O-4-command.png|Lieutenant Commander (LCDR O-4)]] | ||
|| LCDR | || LCDR | ||
|| NAV/2O | || NAV/2O | ||
|| CONSTELLATION | || CONSTELLATION | ||
|| 2260.153 - 2260.299 | || 2260.153 - 2260.299 | ||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[Mitchell_Benjamin|Benjamin Mitchell]] | |||
|| [[Image:AT-O-4-eng-sec.png|Lieutenant (O-4)]] | |||
|| LCDR | |||
|| SEC | |||
|| REPUBLIC | |||
|| 2261.258 - 2263.002 | |||
|- | |- | ||
Line 812: | Line 1,132: | ||
|| INTREPID | || INTREPID | ||
|| 2260.153 - 2260.331 | || 2260.153 - 2260.331 | ||
|- | |||
|| <BR> | |||
|- | |||
|| [[Sterner_Wesley|Sterner, Wesley]] | |||
|| [mailto:cracked_ice907@hotmail.com Email] | |||
|| Tal Asmaro | |||
|| [[Image:AT-O-4-eng-sec.png|Lieutenant Comamnder (LCDR O-4)]] | |||
|| LCDR | |||
|| SEC | |||
|| LEXINGTON | |||
|| 2261.207 - 2262.077 | |||
|- | |- | ||
Line 825: | Line 1,158: | ||
|| HOOD | || HOOD | ||
|| 2260.245 - 2260.270 | || 2260.245 - 2260.270 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
|| | || | ||
|| | || [[ORIGINS:_Li_Chen|Li Chen]] | ||
|| | || [[Image:AT-O-2-command.png|Lieutenant JG (LTJG O-2)]] | ||
|| | || LTJG | ||
|| HELM | || HELM | ||
|| ENDEAVOR | || ENDEAVOR | ||
|| 2261.104 - 2261.164 | || 2261.104 - 2261.164 | ||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Li_Chen|Li Chen]] | |||
|| [[Image:AT-O-2-command.png|Lieutenant JG (LTJG O-2)]] | |||
|| LTJG | |||
|| HELM | |||
|| REPUBLIC | |||
|| 2261.208 - 2261.356 | |||
|- | |- | ||
Line 878: | Line 1,222: | ||
|- | |- | ||
|- | |||
|| [[Van_Der_Maas_Greg|Van Der Maas, Greg]] | || [[Van_Der_Maas_Greg|Van Der Maas, Greg]] | ||
|| [mailto:mad_black_dog@hotmail.com Email] | || [mailto:mad_black_dog@hotmail.com Email] | ||
|| [[Williams_Kipling|Kipling Williams]] | |||
|| [[Image:AT-O-4-command.png|Lieutenant Commander (O-4)]] | |||
|| LCDR | |||
|| FO | |||
|| REPUBLIC | |||
|| 2261.208 - 2262.216 | |||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Megan_O%27Connell|Megan O'Connell]] | |||
|| [[Image:AT-O-3-eng-sec.png|Lieutenant (O-3)]] | |||
|| LT | |||
|| ENG | |||
|| ENDEAVOR | |||
|| 2261.106 - 2262.345 | |||
|- | |||
|| | |||
|| | |||
|| [[ORIGINS:_Braax|Braax]] | || [[ORIGINS:_Braax|Braax]] | ||
|| [[Image:AT-O-2-command.png|Lieutenant, JG (O-2)]] | || [[Image:AT-O-2-command.png|Lieutenant, JG (O-2)]] | ||
Line 885: | Line 1,248: | ||
|| HELM | || HELM | ||
|| INTREPID | || INTREPID | ||
|| 2260.153 - | || 2260.153 - 2262.345 | ||
|- | |||
|| <BR> | |||
|- | |||
|- | |||
|| [[Wiedner_Stefan|Wiedner, Stefan]] | |||
|| [mailto:w_ds@gmx.at Email] | |||
|| [[ORIGINS: Michael Thomas Gibson|Michael Thomas Gibson]] | |||
|| [[Image:AT-O-1-command.png|Ensign (O-1)]] | |||
|| ENS | |||
|| NAV | |||
|| PEGASUS | |||
|| 2262.036 - 2262.224 | |||
|- | |- | ||
|| | || | ||
|| | |||
|| [[ORIGINS: Michael Thomas Gibson|Michael Thomas Gibson]] | |||
|| [[Image:AT-O-2-eng-sec.png|Lieutenant jg (O-2)]] | |||
|| LTJG | |||
|| SEC | |||
|| REPUBLIC | |||
|| 2263.046 - 2263.205 | |||
|- | |||
|| | || | ||
|| [[ORIGINS: | || | ||
|| [[Image:AT-O- | || [[ORIGINS: Michael Thomas Gibson|Michael Thomas Gibson]] | ||
|| | || [[Image:AT-O-2-eng-sec.png|Lieutenant jg (O-2)]] | ||
|| | || LTJG | ||
|| | || COMM | ||
|| | || HOOD | ||
|| 2263.205 - | |||
|- | |- |